Sakız Adası Turu

Sakız Adası Turu
2 GÜN 1 GECE
89
rezervasyon

KISA AÇIKLAMA:

SAKIZ ADASI TURU 89 €

GEZİLECEK YERLER:

KAMBOS,ARMOLİA,MASTİCHORİA,PYRGİ,,MESTA,CİTRUS NARENCİYE MÜZESİ ,LİTHİ,

KALKIŞ NOKTALARI:

ÇEŞME ULUSOY LİMANI

KONAKLAMA :

1 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

TUR TARİHİ :

Gidiş Tarihi : 24 - Aralık - 2022
Dönüş Tarihi : 25 - Aralık - 2022

Sakız Adası Turu

                                                             SAKIZ ADASI TURU    

 4* CHANDRIS HOTEL (Şehir Merkezi) KONAKLAMA     2 GÜN 1 GECE                   89 €

1. Gün:26 Kasım 2022 :Sabah saat 08:00 de Çeşme Ulusoy limanında buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından hızlı katamaranımız saat 09:00 da hareket edecektir. Sadece 20 dakika sürecek keyifli bir yolculuğun ardından Sakız adası’ na varış.Gümrük işlemleri ardından bizi bekleyen aracımıza valizlerimiz yükleyip, Güney ada turuna başlıyoruz.(Ekstra )
Zamanınızı en ekonomik kullanabildiğiniz ve rehberimizle adanın kültürünü, tarihini, adetlerini öğrenebildiğiniz bu turumuzda, adadan alabileceğiniz ünlü ve popüler ürünleri temin edebildiğiniz alışveriş imkânına sahip olacaksınız.

Adanın güneyine; Narenciye bahçeleri ve armatörlerin yaşadığı köşkler ile ünlü KAMBOS bölgesinden geçerek başlıyoruz. Ardından İlk durağımız ARMOLIA; El seramikleriyle ünlü bu köyde dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkanı bulacaklardır. Hemen yanında ise, Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge olan Mastichoria' ya giriyoruz. Burada; Sakız ağaçlarının bakımı, hasatı ve mahsulü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız. Sonra ki durağımız ise; masalsı Pyrgi köyü.  Tüm evlerin Geometrik desenlerle kaplı olduğu ünlü köy. Bu köyde ki gezimizin ardından köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molası veriyoruz. Alışveriş için de zamana sahip olacaksınız. Pyrgi köyünden sonra ise ünlü labirent köy Mesta'ya geçiyoruz.MESTA – Muhteşem ortaçağ mimarisi ve görkemli Taksiarhis Kilisesi ile ünlü bu Antik ortaçağ köyündeki turumuzda zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Turumuzu tamamladıktan sonra öğle yemeği için Mesta’ nın limanı olan Limenas' da serbest zaman vereceğimiz bu liman kasabasını çok beğeneceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Dileyen yolcularımız ile akşam yemeği canlı yunan müziği eşliğinde tavernada alınacaktır. (Ekstra 35 € )

2.Gün:27 Kasım  2022: Sabah kahvaltısının ardından, rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşma ve Bilinmeyen köyler ve Plaj Turu için otobüs ile hareket ediyoruz. Göreceğimiz yerler;
Kambos  – CİTRUS NARENCİYE MÜZESİ ;Turumuza Kambos da, Dünyanın tek Narenciye müzesinde ve Bergamot bahçelerinde başlıyoruz.Sakız Adasının en etkileyici yerlerinden biri olan Kambos, Güzel kokulu narenciye bahçeleri ve eski malikâne evleri ile tanınır. Bu bölge «geleneksel yerleşim yeri» ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Sakız Adası’nın Cenevizli veya yerli Aristokrat ailelerinin malikâneleri, Kemerli kapı ve pencereler, mermer kolonlu pasajlar, kocaman avlu kapıları ve küçük kemerler üzerine yaslanmış balkonlar, çakıl taşlarıyla kaplı avlular ve resimli tavanlar bu yerleşim yerine nadide bir güzellik kazandıran şeylerden bir kaçıdır.
Vessa Köyü  Orta çağdan kalma bir köy olup, günümüze kadar korunarak gelen; kapısı, sıkı yol ağı ve dar ve yüksek binalarıyla kuleleri andırmaktadır.
Köyün kiliseleri Pangia, Agios Dimitrios ve Panagia Petrousena olup ziyarete kapalıdır, Panagia Petrousena köyün sakinlerine göre Sakız Adasının en eski kilisesidir.  Günümüze hiç bozulmadan gelen bu köyü unutamayacaksınız.
LİTHİ de yemek Küçük  bir balıkçı köyü olan ve balıkçıların günlük yakaladığı balıkları ikram ettikleri, masanızdan kalkıp yemek molası süresince denize girebileceğiniz bir köy olan Lithi  de öğle yemeği için serbest zaman. Turunuzun ardından İzmir'e dönüş için Sakız Limanına hareket ediyoruz.Gümrük-Pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve yaklaşık 20 dakika sürecek feribot yolculuğumuz sonrası Çeşme Ulusoy limanına ulaşıyor ve siz değerli konuklarımız ile bir başka AYD TOUR organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

         

 

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Ek
Yatak
1. Çocuk Taksitler
26 / Nov / 2022 2 GÜN 1 GECE 95 € 115 € 95 € 35 €

1- AYD TOUR TURİZM hava,yol,feribot yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,turda,güzergahta ve konaklamada değişiklik yapma hakkına sahiptir.
2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.Tur tarihine göre,pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.
3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak,minimum 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 3 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
4- Shengen vizesi veya Kapı vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir.Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz,ödeme otel araç evraklarını vb.konsolosluğa sunacaktır. 
5- AYD TOUR TURİZM yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır.Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak AYD TOUR TURİZM'in hiç bir sorumluluğu yoktur.
6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda,ödenen vize,sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir.Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.
9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
10-Tur programı AYD TOUR TURİZM Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
11-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine,gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından AYD TOUR TURİZM sorumlu tutulamaz.
12-Tur sırasında unutulan,kaybolan,çalınan eşyalardan AYD TOUR TURİZM sorumlu değildir.Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler.Doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
13-Seyahatiniz süresince konakladığınız oteli terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
14-Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir.Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.
15-3 Kişilik odalar,otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup,bu tip odalarda 3.Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır.İlave yataklar.Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3.Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
16-Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. AYD TOUR TURİZM bundan doğabilecek ödeme,ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.
17-Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar,bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı,reçel,ekmek,çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup,salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.
18-Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir.Misafirimize ödenen ücret,ödendiği şekilde iade edilecektir.
19-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.
20-Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni,belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.
21-Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır.Kurallara uyulmaması halinde AYD TOUR TURİZM uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.
22-Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir.Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
23-SAKIZ  Adası Turumuz ‘’ Özel Paket Ürün’’ kapsamındadır.
24-İptal-İade ve değişiklik şartları;AYD TOUR TURİZM Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür.Erken Rezervasyon,Promosyon,Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir.MÜCBİR sebepler kapsamına ''ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı,birinci dereceden yakınının vefatı,katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi,katılımcının vefatı,gibi durumlar girmektedir.Bunların dışında Psikolojik tedaviler,daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar,estetik tedaviler,rehabilitasyon tedavileri,doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır.Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp,tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.
25-Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.
26-Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı ve/veya DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.
27-Tüm misafirlerimiz, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

DAHİL OLANLAR

 •          Gidiş dönüş Hızlı Katamaran Bileti                                                                           
 •         Tercih edilen otelde 1 Gece konaklama / kahvaltı   
 •            Chandris Otel Konaklama 95 € 
 •          Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası                                                                         
 •         Türkçe rehberlik Hizmeti

DAHİL OLMAYANLAR

 • Vize ve Servis Hizmeti Ücreti (140 € )
 • Öğle yemekleri
 • Taverna -Canlı Müzikli -Yemekli  & Limitsiz Yerli içki 35 € 
 • Güney & Kuzey Ada ve Bilinmeyen Köyler  20 €
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € , 65 Yaş üstü yolcular 20 €
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 150 ₺ 
 • İzmir-Çeşme-İzmir Transfer Hizmeti 20 €